Jeszcze w poprzednim roku padły obietnice, iż w niedalekiej przyszłości marka Sony pokaże graczom swoje świeże dzieło, mianowicie PS5. Aktualnie na rynku w dalszym ciągu popularna okazuje się ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, by zainteresowanie nią mogło się zmniejszyć. Aczkolwiek Sony zdecydowało się na wyprodukowanie konsoli do gier najnowszej generacji, a konsumenci niecierpliwie jej oczekują.

Najnowsze zastosowania technologii w PlayStation 5

Firma Sony już nie raz udowodniła, iż okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu i umie zdziwić swoich fanów. PlayStation4 ustanowiła niezwykle wysoką poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko przez totalnie innowacyjną jakość, jakiej poprzednio nie zaprezentowała inna marka. Wysoce czułe DualShocki, gierki nowszej generacji, grafika - klienci bez cienia wątpliwości ucieszyli się na tego typu wspomniane elementy oraz dzięki temu aktualnie PS4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Niestety premiera konsoli PS4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - marka Sony próbowała przekroczyć wszelakie technologie (co w rezultacie wyszło im), ale sama premiera i wcześniejsze zaprezentowanie konsoli wzbudziły mieszane uczucia. Graczom, którzy byli obeznani z rewolucyjną konsolą PS3, nie w 100% przypasowały na przykład kontrolery, które z początku wydawały się niezwykle niekomfortowe w użyciu. Faktycznie kontrolery przybrały trochę podmienioną formę, aczkolwiek kłopotem zostawała inicjalna wersja PS4. PS4 się przegrzewała, sprzęt potrafił również sam wyłączać się.

Jednak po czasie i poprawkach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż mimo wszystko Sony idzie w dobrym kierunku, a sama konsola przybiera miano legendarnej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo fanów wspomina niezwykle sentymentalnie.

Czy PlayStation5 okaże się takim samym przypadkiem?

Prawdopodobnie każdy gracz oraz pasjonat technologicznych nowinek niecierpliwie oczekuje pojawienia się nowej konsoli. Sony obiecało, że gry znane z PS4 zadziałają na najnowszej konsoli (ale nie będzie to działało na odwrót, co wielu osobom się nie spodobało). Pojawiają się w tej chwili pierwsze wiadomości o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - mówią, że firma Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, choć nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko fałszywe plotki. W Internecie ukazują się się kolejne wiadomości też o tym, iż PlayStation5 posiada podobno problemy z jakością 4k. Jednakże i w tym wypadku pewne nie jest, jaka będzie rzeczywistość. Szczegółów dowiemy się w dniu premierowego ukazania się urządzenia, czyli 19 listopada roku 2020.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz