To było bardzo dobre widowisko a fani obecni na stadionie mieli sporo szczęścia, ponieważ mieli szansę obejrzeć ten mecz i dobrze to przyznać. I właśnie takie pojedynki pokazują z jakiego powodu nożna piłka jest w chwili obecnej najatrakcyjniejszą sportową dyscypliną na świecie. W tym pojedynku wielbiciele piłkarscy mieli okazję oglądać wszystko to, co w nożnej piłce najcudowniejsze. Bardzo dobrze to starcie zainaugurowali gracze reprezentacji Hiszpanii, jednak to piłkarze narodowej kadry Włoch ustrzelili pierwszego gola. Szkoleni przez selekcjonera Luisa Enrique piłkarze nie mieli jednak poddać się. Morata był w stanie doprowadzić do remisu 10 minut przed końcem pojedynku. Główny sędzia tego meczu był zmuszony do zarządzenia dogrywki. O zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, gdyż w trakcie trwania dodatkowego czasu gry też nie padły bramki. W konkursie jedenastek nieco skuteczniejsza okazała się włoska ekipa, która triumfowała rezultatem 4:2 i to ona grać będzie w niedziele wieczór w finałowym meczu Euro 2020.