W aż 80 miastach w naszym kraju i w 20 za granicą, na protesty wyszły dorosłe kobiety, jak również i mężczyźni na równi z młodszymi ludźmi, w celu zilustrowania swojej niechęci co do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego pod względem możliwości legalnego usunięcia ciąży. 22 października, w czwartkowy poranek, zgodnie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w momencie niepoprawnie rozwijającego się płodu zostało uznane za niezgadzające się z Konstytucją. Od tamtej chwili nieustająco trwają demonstracje, mające na celu ukazanie niechęci odnośnie tego przedmiotu. Demonstrantom wtórują tego typu hasła jak na przykład "Piekło Kobiet" lub "To jest wojna". Popularne są też różne teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", bądź też "***** ***", natomiast zamiast gwiazdek można wstawić slogan, w niedelikatny sposób nakazujący oddania stanowisk przez rządzącą partię. Młodzi, tak jak i starsi obywatele wyruszyli na ulice w swoich miejscowościach, aby wyrazić komitywę z manifestującymi, którym zostały odebrane prawa do decydowania dzięki wyrokowi rządowemu. Dziesiątki tysięcy tysięcy osób w wielu miastach Polski i Polonia za granicą chce zaznaczyć, że owy przepis nie może pojawić się w prawie i zademonstrować sprzeciw dla stanowiska aktualnie panującego rządu.

Strajki przybierają na sile

W pierwszym tygodniu na protestach można było zobaczyć wysyp ludzi, przeważnie zirytowanych Pań. W licznych miastach, manifestujących były setki, ponadto nawet i w stosunkowo niewielkich miastach mieszkańcy pokazywali sprzeciw, zbierając się pod budynkami władzy i kierując się na tzw. "spacery". Na strajkach wykrzykiwanych jest wiele haseł, wyśpiewywane są pieśni, a na plakatach można było odczytać różnego rodzaju napisy, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" albo No women, no kraj. Jednak czołowym atrybutem, który widać na każdym kroku, została uznana czerwona błyskawica. Pełno osób medialnych i gwiazd albo decyduje się na dołączenie do demonstracji, wychodząc na ulice miast, bądź też publikuje informacje w mediach społecznościowych, prezentując swoje wsparcie dla strajku. Z kolei partia zwycięska jak też przedstawiciele Kościoła Katolickiego uważają, że Strajk Kobiet to nic innego jak atak, którego głównym motywem jest rozstroić Polskę i nawołują do powstrzymania demonstracji.

Zasadniczo w całej Polsce aż 400 000 ludzi uwidoczniło się na ulicach w ponad 400 strajkach, jednakże największą liczbę demonstrantów można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków a także multum wojewódzkich miast zostały ogarnięte strajkami. Cały świat obiegły także wiadomości o tym, że sprzeciwy mają swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, Norwegii i Australii. Codziennie w licznych miastach Polski można zaobserwować demonstracje, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju. 30 października w piątek ma się odbyć jeden z najważniejszych protestów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz