Wielkimi krokami nadchodzą rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większa grupa płci męskiej z fascynacją odlicza dalsze doby. W internecie pojawia się multum przemyśleń pod kątem tego, jaka reprezentacja zwycięży większość potyczek, a jaka posiada minimalne prawdopodobieństwo. Nie braknie również komentarzy wobec różnych futbolistów. Czy rewelacyjne historyczne wydarzenie zagwarantuje kibicom godne pamięci odczucia?

Rewelacyjność mistrzostw świata

Wbrew pokaźnej ilości mistrzostw świata, które do obecnej chwili się odbyły, aktualne igrzyska będą wybitnie zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, pojedynki między drużynami przeniosą się na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest nietuzinkowa, bo turniej odbędzie się w czasie jesieni. Jest to zarazem ostatni turniej, podczas gdy aktywny udział będą brać wyłącznie 32 drużyny, ponieważ na następnym takim wydarzeniu, liczba reprezentacji zwiększona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Kąśliwe opinie ludzi

Najbliższe piłkarskie zawody są nieco bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Rodzą się przekonania, iż wybór kraju, w którym rozgrywki mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskich środowiskach da się zauważyć spore niezadowolenie. Dookoła mistrzostw na okrągło błąkało się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w czasie budowania obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zginęła ogromna liczba pracowników budowy, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Która reprezentacja wzniesie puchar?

Mimo ogromnej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz